fot. PAP/Tomasz Gzell

Komisja śledcza ds. wyborów korespondencyjnych przesłucha Pawła Skórę i Łukasza Szumowskiego

Sejmowa komisja śledcza ds. wyborów korespondencyjnych przesłucha dziś kolejnych świadków. Zeznawać będą były dyrektor Pionu Informatyki i Telekomunikacji Poczty Polskiej, Paweł Skóra, oraz były minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Przewodniczący komisji, Dariusz Joński, powiedział, że były szef resortu zdrowia został wezwany m.in. po zeznaniach byłego wicepremiera Jarosława Gowina, a także w związku z pełnioną wcześniej funkcją.

Zdaniem posła Suwerennej Polski i członka komisji śledczej, Michała Wójcika, przesłuchania kolejnych świadków nie wniosą nic nowego do sprawy.

Wiemy, że wybory został przesunięte, ponieważ opozycja robiła wszystko, żeby podmienić kandydata. Chodziło o to, aby Małgorzata Kidawa-Błońska, która miała bardzo słabe wyniki w sondażach, została podmieniona przez Rafała Trzaskowskiego. W istocie tak się stało, ale by to zrobić, potrzebna była obstrukcja, która była prowadzona w Senacie, gdzie procedowano bardzo długo projekt ustawy, na podstawie której miały być przeprowadzone wybory. Nie było tej ustawy, ponieważ w istocie przedstawiono ją w ostatnim momencie, a co za tym idzie, nie było możliwości zorganizowania wyborów. Były prowadzone także obstrukcje w samorządach, które nie przekazywały danych, jakie były potrzebne do zorganizowania wyborów – wskazał Michał Wójcik.

W środę komisja ds. tzw. wyborów kopertowych przesłucha byłego ministra cyfryzacji, Marka Zagórskiego, i byłego prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Jana Nowaka.

RIRM

drukuj