fot. PAP/Tomasz Gzell

Poseł Michał Wójcik wykluczony z posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych  

Poseł Suwerennej Polski, Michał Wójcik, został wykluczony z posiedzenia sejmowej komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych. Wnioskowała o to prokurator Ewa Wrzosek, która składa dziś przed komisją zeznania. Ewa Wrzosek wszczęła śledztwo w sprawie organizacji wyborów prezydenckich podczas pandemii, w wyniku czego Prokurator Krajowy polecił wszcząć wobec niej postępowanie dyscyplinarne.

Na komisji prokurator złożyła wniosek o wyłączenie z prac posła Michała Wójcika. Według niej miał on bliskie relacje z prokuratorem, pełniącym kluczową rolę w sprawie objętej działaniem komisji, przez co – w jej opinii – nie może być bezstronny.

Michał Wójcik wskazał, że wątpliwości Ewy Wrzosek są bezpodstawne.

Wiadomo, jaki jest zakres zadań tej komisji. To, o czym pani mówi, nie ma żadnego związku z tym. Pani doskonale o tym wie, że Prokurator Krajowy ma prawo delegować prokuratorów do różnych miejsc w Polsce. (…) Zostałem odznaczony przez prokuraturę za współpracę z prokuraturą w zakresie dotyczącym ochrony praw dzieci. Prokurator Krajowy w ramach swoich uprawnień uznał, że warto po tych wielu latach w jakiś sposób to docenić. To, o co wnioskuje pani prokurator, pozbawione jest racji prawnej – powiedział Michał Wójcik.

Do wniosku prokurator przychyliła się większość sejmowa komisji i poseł, Michał Wójcik, został wyłączony z przesłuchania prokurator Ewy Wrzosek.

Prokurator ta jest pierwszym świadkiem przesłuchiwanym dziś przez sejmową komisję. Po południu zeznawać ma wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów, Edyta Dudzińska, która przejęła i umorzyła śledztwo Ewy Wrzosek – w sprawie organizacji wyborów prezydenckich w okresie pandemii – po trzech godzinach od jego wszczęcia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl