fot. pixabay.com

Katowice: Pracownicy służby zdrowia spotkają się na Eucharystii z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej

Pracownicy służby zdrowia spotkają się dziś w Katowicach. Ma to związek z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej.

W katedrze pw. Chrystusa Króla sprawowana będzie o godz. 9.00 Msza Święta w intencji białego personelu.

Eucharystii będzie przewodniczyć ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są przedstawiciele ochrony zdrowia.

Ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej, zauważa, że to pielęgniarki pełnią ważną rolę w niesieniu pomocy choremu człowiekowi.

– Zawód pielęgniarki to specjalna misja, która jest służbą życiu, zwłaszcza temu zagrożonemu przez chorobę i wymagającemu pomocy oraz specjalistycznej opieki. To właśnie pielęgniarki mają szczególną rolę w szpitalnej codzienności, są przy chorych praktycznie 24 godziny na dobę, często jako pierwsze zauważają ich potrzeby. Aktualnie, w czasie trwającej pandemii, wiemy, że ich posługa odbywa się w skrajnie trudnych warunkach. Patrzymy na to wszystko z wdzięcznością, dziękujemy za to, co czynią na rzecz chorych i ich rodzin – podkreśla ks. dr Tomasz Wojtal.      

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, Pielęgniarza i Położnej został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek w 1973 roku.

Obchodzony jest 12 maja, w rocznicę urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl