fot. pixabay.com

IPN sprawdzi, czy twórca TVN legalnie posiada dokumenty SB

Instytut Pamięci Narodowej zamierza sprawdzić, czy twórca TVN, Mariusz Walter, legalnie posiada dokumenty Służby Bezpieczeństwa.

Zgodnie z art. 54 ustawy o IPN każdy, kto będąc w posiadaniu dokumentów podlegających przekazaniu do IPN, uchyla się od ich przekazania, utrudnia je lub udaremnia, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Mariusz Walter powiedział, że posiada dokumenty Służby Bezpieczeństwa, które – zgodnie z art. 54 ustawy o IPN – powinny znajdować się w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej. Dodał również, że kopie materiałów na swój temat dostarczył upoważniony do tego prawnik zgodnie z wszelkimi przepisami ustawy o IPN.

Instytut  informował już wielokrotnie, że należy przekazywać dokumenty wytworzone i zgromadzone przez organy bezpieczeństwa III Rzeszy oraz Związku Sowieckiego. Ponadto należy przekazać m.in. dokumenty z lat 1944-1990. Są to np. akta, kartoteki, rejestry, pisma, nośniki obrazu i dźwięku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl