Wpisy autora Mateusz Rzepecki

NIK: Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie”

Na 13 umów zawartych przez Agencję Rozwoju Przemysłu w ramach programu „Polskie Szwalnie”, w przypadku 10, nie było jakichkolwiek śladów umożliwiających wskazanie kto, kiedy i na podstawie jakich kryteriów zdecydował o ich zawarciu – ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. W ramach programu uruchomionego w związku z pandemią COVID-19 Agencja dostarczyła Kancelarii Premiera ok. 105 mln maseczek medycznych i ok. 67 mln maseczek niemedycznych za kwotę ponad 313 mln zł. Poważne wątpliwości NIK wzbudziła rzetelność nadzoru nad ich jakością. Z kolei zupełnym fiaskiem zakończył się realizowany także przez Agencję projekt „Stalowa Wola”, w ramach którego, mimo zakupu dziewięciu linii produkcyjnych, poza produktami testowymi nie wyprodukowano ani jednej maseczki.

[TYLKO U NAS] Wicemin. M. Małecki o politycznych atakach na Orlen: D. Tuska zawsze będzie bolało to, że Orlen w jeden kwartał zarabia kilka razy więcej niż przez osiem lat jego rządów i rządów E. Kopacz

Donalda Tuska zawsze będzie bolało to, że Orlen w jeden kwartał zarabia kilka razy więcej niż przez osiem lat jego rządów i rządów Ewy Kopacz. Gdzie były te pieniądze kiedyś? Dlaczego tych potężnych inwestycji w zielone technologie, w OZE, unowocześnianie rafinerii nie było wcześniej w Orlenie na taką skalę, jak są dzisiaj? Orlen jest największym płatnikiem podatków i jednocześnie – zwracam na to uwagę – na stacjach benzynowych Orlenu mamy paliwo na najniższym poziomie cenowym w UE i przede wszystkim to paliwo mamy bez względu na zawirowania na arenie międzynarodowej. Taką drogą mógł pójść Donald Tusk, mogła pójść PO, PSL – mówił Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o aplikacji mObywatel

Aplikacja mObywatel zyskuje nowe możliwości. Rada Ministrów przyjęła dziś projekt ustawy, który m.in. zrówna dowód osobisty z dowodem zamieszczonym w aplikacji. Podczas konferencji w KPRM premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd PiS przełamał w Polsce niemoc w zakresie wykorzystania najnowszych technologii cyfrowych w administracji.