Wpisy autora Łukasz Brzeziński

O. T. Rydzyk CSsR podczas 25. Ogólnopolskiej Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę: Teraz w szkole idzie zgorszenie, idzie przez cały świat. Strzeżcie dzieci, bo wszyscy mamy drogę do nieba

Kochane dzieci, Matka Boża objawia się dzieciom. W Fatimie objawiła się dzieciom, w Gietrzwałdzie objawiła się dzieciom. Dlaczego Matka Boża objawia się dzieciom? Dzieci nie mają jeszcze paskudnych grzechów. Pan Jezus pragnie, żeby nikt nie grzeszył, by Go nie przybijać do krzyża grzechami. Matka Boża i Pan Jezus was potrzebują. Jezus powiedział o gorszycielach, że gdyby kto jedno dziecko zgorszył, to lepiej, żeby przywiązali mu kamień młyński do szyi i zatopili w głębokościach morskich. Bardzo ważne jest to, aby strzec dzieci, to jest apel do dorosłych. Teraz w szkole idzie zgorszenie, idzie przez cały świat. Strzeżcie dzieci, bo wszyscy mamy drogę do nieba – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, podczas 25. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.

Ks. bp A. Długosz podczas 25. Ogólnopolskiej Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę: Stół w domu jest ołtarzem naszego Kościoła domowego

Przez chrzest święty otrzymaliśmy trzy dary od Boga. Jesteśmy Kościołem, mamy dar wiary, jesteśmy dziećmi Bożymi. Skoro jesteśmy Kościołem, to także jesteśmy kapłanami Jezusa. Nie dziwi nas, że tatuś, mamusia, babcia, dziadek, uczyli nas rozmowy z Bogiem. Stół w domu jest ołtarzem naszego Kościoła domowego. Tam spotykamy się bez komputera, by porozmawiać z rodzicami, a w niedzielę przypomnieć sobie, jaka była Ewangelia i do czego nas zaprasza Pan Jezus. W niedzielę i święta tatuś i mamusia prowadzą nas do naszego drugiego rodzinnego domu, to Kościół. Tam przeżywamy to, że jesteśmy kapłanami Jezusa. W Kościele Bóg najpierw zaprasza nas do stołu swojego słowa, ale także zaprasza nas do drugiego stołu, gdzie Jezus podczas Mszy świętej umiera i zmartwychwstaje dla naszego zbawienia – wskazał ks. bp Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej, w homilii podczas 25. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę.