Wpisy autora Angelika Regulska

Spada wartość złotego

Polski złoty traci na swojej wartości. Tak słabego poziomu względem euro nie było od 2009 r. Pod koniec tego miesiąca kurs tej waluty osiągnął wysokość ponad 4 zł i 67 gr. Dolar kosztował natomiast 3,9 zł i był to najwyższy poziom od lipca 2020 r.

Nie milknie echo wtorkowych głosowań w Sejmie

Opozycja i sprzyjające jej media każdą sytuację chcą widzieć jako rozłam w Zjednoczonej Prawicy –  oznajmił poseł Mariusz Kałużny, członek Solidarnej Polski, komentując wtorkowe głosowanie w Sejmie ws. podatku akcyzowego. Część posłów Solidarnej Polski i Porozumienia w przypadku jednej z poprawek zajęli takie samo stanowisko jak opozycja.

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Fundusz Odbudowy to kolejny krok w kierunku federalizacji Europy

Prasa niemiecka nie ma wątpliwości: Fundusz Odbudowy to kolejny krok w kierunku federalizacji Europy i dalszego ograniczania suwerenności państw członkowskich Unii Europejskiej. Stąd też w prasie niemieckiej dziennikarze – i to niezależnie od opcji politycznych – stawiają pytanie, czy w czasie pandemii należy wdrażać projekt, który będzie dużym krokiem w kierunku stania się przez Unię Europejską państwem – mówił w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja politolog dr Krzysztof Kawęcki.

[TYLKO U NAS] W. Kraska: Wytrzymajmy jeszcze te 2-3 tygodnie i potem będzie już lepiej

Przez to, że nie zachowujemy reżimu sanitarnego, to roznosimy wirusa i zakażamy innych. Myślę, że już troszkę zapomnieliśmy o okresie wiosennym, kiedy Polacy podeszli w dość zdyscyplinowany sposób do epidemii. Dość szybko udało się epidemie opanować. W tej chwili jesteśmy tym bardzo zmęczeni. Każdy z nas jest w reżimie sanitarnym od ponad roku i wszyscy mamy już tego dość. Wytrzymajmy jeszcze te 2-3 tygodnie i potem będzie już lepiej – mówił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.