Primera Division. Real znów w gazie, Atletico wciąż liderem

Nie było niespodzianek w meczach 31. kolejki Primera Division. Zwycięstwa odnotowały Barcelona, Real i Atletico. Po ostatnim triumfie nad Królewskimi goryczy porażki posmakowała Sevilla.

Najcięższe zadanie z trójki walczącej o mistrzostwo miała drużyna Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone w wyjazdowym spotkaniu zmierzyli się z Athletic Bilbao. Gospodarze od początku sezonu prezentują wysoką dyspozycję, czego efektem jest czwarte miejsce w ligowej tabeli. Pierwsza bramka padła już w 7. minucie meczu. Prowadzenie Bilbao zapewnił Muniain. Goście odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, kiedy to do siatki trafił Costa. W drugiej odsłonie o zwycięstwie Atletico przesądziło trafienie Koke.

Spore problemy z pokonaniem Espanyolu miała w derbach Katalonii Barcelona. Upragnionego gola Blaugrana zdobyła w 77. minucie, gdy rzut karny wykorzystał niezawodny Messi. Mistrzowskie aspiracje po dwóch ligowych porażkach potwierdził madrycki Real. Królewscy pokonali na Santiago Bernabeu Rayo aż 5:0. Zwycięskiej passy Sevilli nie potrafili przerwać nawet wicemistrzowie Hiszpanii. Udało się to przeciętnej Celcie Vigo. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Nolito.