fot. PAP/Lech Muszyński

Mieszkańcy Gorzowa Wlkp. protestują przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim, domagając się dymisji wicewojewody T. Nesterowicza, który porównał wyborców K. Nawrockiego do hitlerowców

Przed siedzibą Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim trwa manifestacja mieszkańców.  Jej uczestnicy domagają się dymisji wicewojewody woj. lubuskiego, Tomasza Nesterowicza. Powodem jest bulwersujący wpis autorstwa polityka Nowej Lewicy.

Wicewojewoda lubuski z Nowej Lewicy, Tomasz Nesterowicz, po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich zamieścił w internecie post, w którym porównał wyborców Karola Nawrockiego do hitlerowców.

Socjolog, prof. Jacek Kurzępa, w „Rozmowach niedokończonych” w Telewizji Trwam powiedział, że takie zachowanie wicewojewody jest niedopuszczalne.

– Stworzył pewną narrację, w której wepchnął nas w skojarzenie z nazistami, hitlerowcami. Ziemia lubuska zawrzała. Ludzie zaczęli przekazywać sobie ten post. Rzeczą nieustanną jest, by reprezentant rządu Rzeczypospolitej w taki sposób opisywał Polaków, którzy – zgodnie z zasadami demokracji – wykorzystują swoje prawo wyborcze i głosują na jednego z kandydatów. Trzeba bronić swoich racji i nie pozwalać na to, by kłamstwo i plugastwo upowszechniały się oraz miały swoje przyzwolenia –  powiedział prof. Jacek Kurzępa.

Uczestnicy protestu oczekują, że Tomasz Nesterowicz zostanie zdymisjonowany lub sam poda się do dymisji.

RIRM

drukuj