Gorzów Wlkp.: 100 tys. zł ze zbiórki na rzecz Hospicjum św. Kamila

Prawie 100 tysięcy złotych zebrano podczas czwartkowej zbiórki publicznej na rzecz Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Na ulicach miasta kwestowało ponad tysiąc wolontariuszy. Zbiórka odbyła się po raz osiemnasty – poinformował dyrektor hospicjum Marek Lewandowski.

„Pogoda dopisała, ale też dopisała ofiarność gorzowian i praca ponad tysiąca wolontariuszy. To wszystko złożyło się na ten wynik. Jest to duży zastrzyk finansowy dla naszego hospicjum” – powiedział PAP Marek Lewandowski.

Cały dochód zostanie przeznaczony na funkcjonowanie hospicjum. Dyrektor przekazał, że miesięcznie na jego utrzymanie potrzeba ok. 290 tys. zł.

Wśród kwestujących byli uczniowie szkół średnich, studenci, członkowie różnych wspólnot Kościoła katolickiego i ludzie od lat związani z hospicjum. Wolontariuszy można było spotkać niemal w całym mieście.

Gorzowskie hospicjum jest jedną z największych tego tupu instytucji w woj. lubuskim. Aktualnie opiekuje się 70 pacjentami w trzech działach medycznych: hospicjum stacjonarnym, domowym i domowym dla dzieci.

Ponadto placówka pomaga 40 osobom w dwóch działach niemedycznych – dziennego pobytu i świetlicy dla dzieci „Jaskółka”.

Podstawą działalności hospicjum jest kontrakt z NFZ. Tegoroczny opiewa na ok. 2 mln zł. To jednak nie pokrywa całości wydatków placówki, gdyż jej roczny budżet to ok. 3,4 mln zł.

Brakujące pieniądze hospicjum uzyskuje od sponsorów, z różnego rodzaju akcji charytatywnych i darowizn w ramach 1 proc. podatku.

Przed rokiem, podczas ulicznej zbiórki udało się zebrać na hospicjum 101,5 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl