Ojciec Święty Franciszek do Polaków: Niech błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko wspiera was w budowaniu jedności
Budujcie jedność na wzór błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki – apelował do Polaków Ojciec Święty Franciszek w czasie audiencji generalnej. Papież kontynuował cykl katechez o Duchu Świętym.
Ojciec Święty Franciszek przypominał w środę o roli Ducha Świętego w naszym życiu. Podkreślił, że to Duch Święty prowadzi nas ku nadziei życia wiecznego. To dar, który wyzwala nas z lęku przed śmiercią.
– Wiara uwalnia nas od koszmaru konieczności przyznania, iż wszystko kończy się tutaj, że nie ma odkupienia dla cierpienia i niesprawiedliwości, które panują na ziemi – wskazał Papież.
Biskup Rzymu zwrócił się także do nas, Polaków. Nawiązał przy tym do postaci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, którego świadectwo wiary ma nas wspierać w budowaniu jedności.
– Serdecznie pozdrawiam Polaków, a szczególnie uczestników konferencji poświęconej błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce, jaka odbyła się w Rzymie w 40. rocznicę jego męczeństwa. Niech ten błogosławiony, który uczył, jak zło dobrem zwyciężać, wspiera was w budowaniu jedności w duchu prawdy i poszanowania godności osoby ludzkiej. Z serca wam błogosławię – mówił Ojciec Święty.
Słowa Papieża pokazują, że postawa błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki powinna być dla nas wzorem do naśladowania.
TV Trwam News



