fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: W Polsce znowu zabija się księży. Wydawało się, że te czasy minęły wraz ze śmiercią ks. Popiełuszki, ale nie – wracają

W Polsce jest taki stan, że znowu zabija się księży. Wydawało się, że ze śmiercią księdza Popiełuszki, zabiciem trzech księży „na pożegnanie” przez komunę (ks. Sylwestra Zycha, ks. Stanisława Suchowolca, ks. ks. Stefana Niedzielaka) – te czasy minęły, ale nie, wracają znowu. Znowu chce się mordować księży. Ci ideologowie genderyzmu, ateiści, są duchowymi dziedzicami marksistów i komunistów, którzy masowo mordowali ludzi – wskazał ks. prof. Dariusz Oko podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W poniedziałek w obrębie kościoła pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu 57-letni mężczyzna ugodził nożem księdza. Ranny kapłan został przewieziony do szpitala. Udało się uratować mu życie. [czytaj więcej] Ks. prof. Dariusz Oko zwrócił uwagę, iż do Polski znowu wracają czasy zabijania księży.

– Od 15 lat staram się bronić Polskę i Kościół przed inwazją ideologii gender , neobolszewizmu, homoideologii, która jest sercem genderyzmu. W związku z tym grożono mi wszystkim możliwym, także zabójstwem – to robią geje. Ale wielu ludzi jest w stanie spontanicznie mnie bronić, podobnie jak bronili ks. Jerzego Popiełuszkę. Zgłaszają się zawodowi ochroniarze, komandosi. Po ostatniej próbie zabicia księdza teraz tym bardziej będę miał ochronę zawodowców. W Polsce jest taki stan, że znowu zabija się księży. Wydawało się, że ze śmiercią księdza Popiełuszki, zabiciem trzech księży „na pożegnanie” przez komunę (ks. Sylwestra Zycha, ks. Stanisława Suchowolca, ks. ks. Stefana Niedzielaka) – te czasy minęły, ale nie, wracają znowu. Znowu chce się mordować księży, bo ci ideologowie genderyzmu, ateiści, są duchowymi dziedzicami marksistów, komunistów, którzy masowo mordowali ludzi. (…) W Polsce, Hiszpanii i Rosji komuniści, ateiści, marksiści i bolszewicy zamordowali ponad 100 tys. księży. Obecnie ich dziedzice z podobną nienawiścią odnoszą się do księży – zaznaczył kapłan.

Filozof podkreślił, że przybiera fala nienawiści rozpętywana przez media i polityków. Ta nienawiść jest na samych „szczytach” – dodał.

– Tusk utożsamia się z Palikotem i Jażdżewskim. Widać, jak jego zwolennicy w Unii Europejskiej nienawidzą Kościół i duchownych. Na nich spada też część odpowiedzialności za próbę zabójstwa księdza w poniedziałek, a może też kolejne zabójstwa, które się dokonają. Trzeba trzeźwo patrzeć. Ludzie przyzwoici, dobrzy, mądrzy powinni się przed tym bronić. Przed takimi Jażdżewskimi, Palikotami, Tuskami, którzy są wulkanami nienawiści, żeby nie doszło znowu do zbrodni – mówił kapłan.

Cała rozmowa z ks. prof. Dariuszem Oko dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj