fot. pixabay.com

Ruszyło kolejne wsparcie dla pszczelarzy

Od poniedziałku, 20 listopada, hodowcy pszczół, organizacje zrzeszające pszczelarzy, a także ośrodki doradztwa rolniczego i jednostki naukowobadawcze mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Rzecznik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Paweł Wojcieszak, podkreślił, że w sumie przeprowadzonych zostanie siedem naborów.

Dodał, że trzy z nich były realizowane w kwietniu tego roku, natomiast cztery interwencje będą przeprowadzone po raz pierwszy.

Chodzi o podnoszenie wiedzy pszczelarskiej, o inwestycje, które mają ułatwić prowadzenie gospodarki wędrownej. Mamy wsparcie na badania jakości handlowej miodu oraz identyfikacji miodów odmianowych oraz wsparcie naukowo badawcze. Wnioski można składać tylko i wyłącznie za pośrednictwem internetu. Na naszej stronie jest platforma usług elektronicznych. Można na nią wejść, logując się przez hasło i login, który każdy rolnik i beneficjent ma nadane – mówił Paweł Wojcieszak.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 18 stycznia 2024 roku. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

RIRM

drukuj