Ekstraklasa. Raków wskakuje na pozycję lidera!

Raków Częstochowa nowym liderem piłkarskiej Ekstraklasy. Podopieczni trenera Marka Papszuna wykorzystali potknięcie Pogoni Szczecin, pokonując 2:1 Stal Mielec w meczu kończącym 25 kolejkę rozgrywek.

Częstochowianie przystępowali do starcia ze Stalą mając świadomość, że zwycięstwo pozwoli im na awans na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Mielczanie to obecnie jeden z najgorzej punktujących zespołów w 2022 roku w Ekstraklasie. Raków miał więc duże szanse na zdobycie trzech punktów, grając w dodatku przed własną publicznością.

Raków przejął inicjatywę od samego początku spotkania, jednak zawodziła skuteczność. Swoje okazje na gola zmarnowali m.in. Vladislavs Gutkovskis, Ivi Lopez czy Mateusz Wdowiak. Stąd też, mimo wielu sytuacji, do przerwy kibice w Częstochowie nie zobaczyli ani jednej bramki.

W drugiej połowie gospodarze kontynuowali natarcie, co przyniosło efekt w 49. minucie. We własnym polu karnym Mateusz Matras, próbując wybić piłkę, trafił w … swojego kolegę z drużyny. Futbolówka trafiła pod nogi Deiana Sorescu, a Rumun z ostrego kąta pokonała Damiana Primela. Raków zmarnował kilka okazji bramkowych, co zemściło się w 69. minucie. Na uderzenie z powietrza sprzed pola karnego zdecydował się Krystian Getinger, a piłka – po fatalnym błędzie Vladana Kovacevicia wpadła do bramki częstochowian. Podopieczni Marka Papszuna na straconego gola zareagowali dalszymi atakami na bramkę Stali. Futbolówkę do siatki skierował Fran Tudor, jednak sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego. Napór gospodarzy ostatecznie przyniósł jednak efekt. Arkadiusz Kasperkiewicz nieprzepisowo powstrzymał w swoim polu karnym Mateusza Wdowiaka, a rzut karny na gola zamienił Ivi.

Trafienie Hiszpana zapewniło trzy punkty Rakowowi, a dodatkowo podopieczni Marka Papszuna awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy.