Min. Z. Ziobro: Udzielamy poparcia premierowi przed negocjacjami na RE
Chcemy udzielić poparcia premierowi, który na Radzie Europejskiej będzie walczył o polskie sprawy i interesy; szaleństwo walki z CO2, walki o klimat sprawia, że UE proponuje rozwiązania, które prowadzą do drastycznego wzrostu cen prąd i energii – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (SP).
„Spotykamy się w nieco innej formule, w Sejmie, chcemy w ten sposób jeszcze raz udzielić poparcia panu premierowi (Mateuszowi Morawieckiemu), który dzisiaj na Radzie Europejskiej będzie walczył o polskie sprawy, o polskie interesy związane z gigantyczną drożyzną, jaką Polsce funduje UE” – powiedział min. Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej.
Jak mówił, „to szaleństwo, bo tak chyba trzeba powiedzieć, walki z CO2, walki o klimat sprawia, że Unia proponuje rozwiązanie i mechanizmy, które prowadzą do drastycznego wzrostu cen prąd, cen energii, cen ciepła, co bardzo uderzy po kieszeni Polaków”.
„A już jest bardzo odczuwane przez Polaków poprzez drastyczny wzrost inflacji” – dodał min. Ziobro.
„My jesteśmy za tym, aby walczyć o lepszy klimat, o lepsze warunki życia człowieka na ziemi, generalnie jesteśmy za takimi rozwiązaniami, ale w ramach roztropności, rozsądku, uwzględnienia faktu, że klimat i przyroda mają służyć człowiekowi, a nie człowiek ma podporządkowywać cały swój los, życie, a nawet skazywać się na ubóstwo tylko dlatego, że grupa ideologów chce ograniczać drastycznie emisję CO2” – powiedział Zbigniew Ziobro.
W środę przed unijnym szczytem premier Mateusz Morawiecki mówił, że w Brukseli będą dyskutowane kwestie związane z polityką klimatyczną. Ocenił że pada na nią „cień związany z cenami uprawnień do emisji CO2”. Wyraził też sprzeciw wobec proponowanego przez niektóre państwa UE nałożenia nowych podatków od energii, w tym ciepłej wody i transportu.
PAP



