NBA. 6 punktów i 6 zbiórek Gortata w debiucie w barwach Clippers

Niestety zawodnicy Denver Nuggets nie pozwolili Marcinowi Gortatowi i jego Los Angeles Clippers rozpocząć nowego sezonu NBA od zwycięstwa. Koszykarze Doca Riversa przegrali we własnej hali 98:107. Nasz rodak w ciągu 18 minut gry zdobył 6 punktów, zanotował 6 zbiórek oraz miał 2 asysty.

Polski środkowy pierwsze minuty z nowym klubem rozpoczął aktywnie – zaliczył asystę przy „trójce” Tobiasa Harrisa oraz trafił z półdystansu. Po sześciu minutach gry musiał jednak opuścić boisko z powodu drugiego przewinienia. Dla Nuggets po 8 punktów zdobyli Will Barton oraz Gary Harris, co pozwoliło gościom na wypracowanie pięciopunktowej przewagi (24:29).

Przyjezdni drugą kwartę zaczęli z wysokiego „C”. 5 oczek wywalczył Malik Beasley, Mason Plumlee wykończył alley-oopa, a Trey Lyles punktował spod kosza (31:42). Później role się odwróciły i to koszykarze Doca Riversa przejęli inicjatywę. Dobrze prezentował się Tobias Harris. Gospodarze do szatni schodzili z pięciopunktowym deficytem (54:59).

Po przerwie obie ekipy nie były już tak skuteczne, jak w pierwszej połowie. Dopiero pod koniec trzeciej odsłony spotkania kibice mogli zobaczyć udane akcje. Danilo Gallinari trafił zza łuku, a po udanej kontrze gospodarze przegrywali już tylko 72:74.

W czwartej kwarcie dominował Boban Marjanović (221 cm). Po jego dwóch akcjach „2+1” miejscowi prowadzili 87:82. Gospodarze nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia do końca meczu. Nuggets do zwycięstwa poprowadzili Nikola Jokić oraz Paul Millsap. Los Angeles Clippers sezon NBA 2018/19 rozpoczęli od porażki 98:107.

Najlepszy wśród gospodarzy był Tobias Harris, który w czasie 41 minut rzucił 19 punktów oraz zebrał 10 piłek. Niezwykle produktywny był także Boban Marjanović (18 minut, 18 oczek, 8 zbiórek).

Kolejne spotkanie zawodnicy Los Angeles Clippers zagrają w nocy z piątku na sobotę z Oklahoma City Thunder (godzina 04:30 czasu warszawskiego).