Ekstraklasa. 194. derby Krakowa dla Wisły

To były szalone i pełne emocji 194. derby Krakowa. W ostatnim dzisiejszym meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Wisły w dramatycznych okolicznościach pokonali przed własną publicznością Cracovię 2:1.

Biała Gwiazda odzyskała prymat w mieście po ponad dwuletniej przerwie, choć dzisiejszego wieczoru przez dłuższy czas wydawało się, że i tym razem kolejne derby Krakowa zakończą się małym sukcesem Pasów. W 26. minucie podopieczni Michała Probierza wysunęli się bowiem na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Piątka, który – po wymianie podań między kolegami z zespołu – w sytuacji sam na sam nie dał większych szans Michałowi Buchalikowi na skuteczną interwencję.

Sytuacja gości zaczęła się jednak komplikować w 75. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kamil Pestka za spóźniony atak w nogi Patryka Małeckiego. Drużyna Kiko Ramireza szybko wykorzystała fakt gry w przewadze jednego zawodnika i chwilę później doprowadziła do remisu. Kibiców Wisły w szał radości wprowadził Carlitos, który po szczęśliwej indywidualnej akcji, strzałem w narożnik bramki, zmusił do kapitulacji Grzegorza Sandomierskiego.

Wisłę nie zadowalał jednak podział punktów. Gospodarze uparcie dążyli do wygranej i w 89. minucie zostali wynagrodzeni za swoją ofensywną postawę. W roli głównej ponownie wystąpił Carlitos. Po centrze Macieja Sadloka z lewego skrzydła nowy nabytek ekipy z Reymonta urwał się obrońcom rywali i sprytnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki.

Ostatecznie Biała Gwiazda triumfowała 2:1, dzięki czemu awansowała na pozycję lidera ligowych rozgrywek. Zespół Kiko Ramireza ma w dorobku dwanaście punktów – o jeden więcej od drugiego w stawce Zagłębia Lubin. Cracovia natomiast uzbierała jak dotąd jedynie cztery oczka, w efekcie czego spadła na czternaste miejsce w tabeli.