Ekstraklasa. Korona rozbiła Cracovię

Korona Kielce pokonała na własnym boisku Cracovię 3:0 w spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów zapewniły złocistokrwistym trafienia Jakuba Żubrowskiego, Macieja Górskiego oraz Jacka Kiełba.

Już początek meczu był pechowy dla krakowian. W 7. minucie arbiter podyktował bowiem rzut karny dla gospodarzy i za bezpardonowe wejście wyrzucił z boiska Jakuba Wójcickiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jacek Kiełb, który uderzył jednak w słupek bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego.

Po kwadransie gry uwidoczniła się przewaga Korony, która zamknęła rywali na ich połowie i systematycznie atakowała bramkę gości. W 33. minucie piekielnie mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Jakub Żubrowski. Pomocnik kielczan przyjął futbolówkę na trzydziestym metrze, a następnie huknął nie do obrony. W doliczonym czasie pierwszej połowy kolejnego gola mogli zdobyć podopieczni Macieja Bartoszka, lecz David Abalo w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od Sandomierskiego.

Początek drugiej części spotkania był dość spokojny. Po dziesięciu minutach inicjatywę przejęli jednak gospodarze. Cracovia wyglądała na bezradną w starciu z rywalami. Pasy starały się długimi podaniami stwarzać zagrożenie pod bramką Milana Borjana, lecz robiły to bardzo nieudolnie. W końcówce złocisto-krwiści ponownie doszli do głosu, zdobywając dwa gole. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Górski, zaś chwilę później – Jacek Kiełb. Ostatecznie kielczanie wygrali 3:0.

Po dwudziestu sześciu kolejkach Korona zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli. Cracovia natomiast spadła z dwunastego na piętnaste miejsce.