Ekstraklasa. Remis w Szczecinie

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:1 w meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na bramkę Adama Buksy już po dwóch minutach odpowiedział Adam Frączczak.

Podopieczni Kazimierza Moskala po raz ostatni w tym roku mieli okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością. W bieżącym sezonie szczecinianie wygrali na własnym boisku cztery spotkania, trzy zremisowali i ponieśli zaledwie jedną porażkę. Szansą na kolejne punkty był dobry mecz przeciwko Miedziowym, którzy po mocnym starcie w obecnych rozgrywkach zgubili formę i nie są już tak skuteczni.

Sebastian Rudol Jaros³aw Fojut Krzysztof JanusPrzez pierwsze dziesięć minut piłkarze obu zespołów powoli rozgrywali piłkę. Gorąco zrobiło się w 11. minucie, kiedy to po rzucie wolnym futbolówkę przed polem karnym przejął Rafał Murawski. Kapitan Portowców zdecydował się na uderzenie, ale minimalnie przestrzelił. W odpowiedzi nieznacznie z rzutu wolnego pomylił się Jakub Tosik. Optyczna przewaga należała do gospodarzy. Ci nie byli jednak w stanie przedrzeć się przez szczelnie stawiane w szeregach gości zasieki.

Po przerwie prowadzenie Miedziowym dał Adam Buksa. Po centrze Krzysztofa Janusa z prawej flanki Jakub Słowik nie Ricardo Nunes Adam Buksazłapał piłki, co bez skrupułów wykorzystał napastnik przyjezdnych. Zaledwie dwie minuty później do siatki trafił Adam Frączczak, który również pokonał golkipera rywali po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Słowik odkupił swoje winy w 65. minucie, gdy w trudnej sytuacji zdołał obronić strzał Buksy. W dalszej fazie spotkania zarówno jedni, jak i drudzy mieli jeszcze szanse na zadanie decydującego ciosu. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i obie musiały zadowolić się remisem.

Pogoń ma na koncie dwadzieścia sześć punktów i plasuje się na siódmej lokacie w ligowej tabeli. Zagłębie, które zajmuje szóste miejsce, ma dwa oczka więcej. Portowcy w ostatniej w 2016 roku kolejce zmierzą się na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, natomiast Miedziowi zagrają przed własną publicznością z Piastem Gliwice.