Ekstraklasa: Podział punktów w Szczecinie

W spotkaniu kończącym 31. kolejkę TMobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisowała przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 2:2. Oba gole dla „Portowców” zdobył Marcin Robak. Goście odpowiedzieli trafieniami Bartosza Iwana i Radosława Sobolewskiego.

W Szczecinie naprzeciw siebie stanęły dziś okupująca czwartą pozycję w lidze Pogoń i znajdujący się dwie lokaty niżej Górnik. W lepszych nastrojach do meczu przystępowali gospodarze, którzy wiosną nie zaznali jeszcze goryczy porażki i coraz śmielej pukają do miejsca premiowanego udziałem w europejskich pucharach.

Wynik spotkania dość szybko bo już w 2. minucie otworzył Marcin Robak. Napastnik „Portowców” wykorzystał nieco przypadkowe podanie od Hernaniego i  w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans bramkarzowi rywali.

Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. W 13. minucie podopieczni Krzysztofa Warzychy doprowadzili do wyrównania. Paweł Olkowski zagrał futbolówkę w pole karne do Bartosza Iwana, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Od tego momentu gra jakby się wyrównała, a na kolejnego gola kibice musieli poczekać do 45. minuty. Wtedy to na listę strzelców ponownie wpisał się Robak, po asyście Rafała Murawskiego.

Goście nie zamierzali jednak tak łatwo dawać za wygraną. W 67. minucie do mocno bitej piłki z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Radosław Sobolewski i pewnym strzałem głową pokonał Radosława Janukiewicza.

Do końca spotkania żadna drużyna nie przychyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Po remisie z Górnikiem Pogoń pozostała na czwartym miejscu w grupie mistrzowskiej. Z kolei zabrzanie zanotowali awans z siódmej na szóstą pozycję.

Pogoń Szczecin Górnik Zabrze 2:2

Robak 2’ 45’ – Iwan 12’ Sobolewski 67’

Pogoń: Janukiewicz – Rudol, Hernani, Dąbrowski, Frączczak, Małecki (Popara 46’), Murawski, Rogalski, Murayama, Bąk (Kun 72’), Robak

Górnik: Steinbors – Olkowski, Danch, Sobolewski, Kosznik, Madej (Nakoulma 64’), Drewniak, Iwan (Łukasiewicz 78’), Oziębała, Gwaze (Jeż 64’), Zachara