Ekstraklasa. Miedź na remis z Koroną

Miedź Legnica zremisowała przed własną publicznością z Koroną Kielce 1:1 w drugim piątkowym spotkaniu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki padły po przerwie. Na gola Macieja Górskiego odpowiedział kwadrans później Paweł Zieliński.

Dla Miedzi to pierwszy ligowy punkt po trzech porażkach z rzędu. Przez pewien czas zanosiło się jednak na kolejną przegraną beniaminka z Legnicy. Dziewięć minut po zmianie stron Korona objęła bowiem prowadzenie, a w roli głównej wystąpił Maciej Górski. Snajper złocisto-krwistych przejął przypadkowo odbitą piłkę i huknął bez zastanowienia. Futbolówka poszybowała w samo „okienko” bramki bezradnego w tej sytuacji Antona Kanibołockiego.

Podopieczni Dominika Nowaka nie zamierzali składać broni. Kwadrans później ich dobra boiskowa postawa przyniosła najlepszy możliwie efekt. Henrik Ojamaa błyskawicznie wymienił piłkę z Marquitosem i podał spod końcowej linii do Pawła Zielińskiego. Boczny obrońca popisał się ładnym uderzeniem, nie dając większych szans Matthiasowi Hamrolowi na skuteczną interwencję.

Ostatecznie, mimo kilku niezłych szans z obu stron w końcówce, spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Tym samym Miedź przerwała serię trzech ligowych meczów bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Po pięciu kolejkach beniaminek Lotto Ekstraklasy plasuje się na jedenastym miejscu. Korona – z ośmioma oczkami w dorobku – zajmuje szóstą pozycję w tabeli.