fot. PAP/Barbara Ostrowska

V Konferencja nt. zagrożeń rozwoju osobowości człowieka

Na uniwersytecie w Gdańsku rozpoczęła się dziś dwudniowa Ogólnopolska Konferencja z cyklu „Zagrożenia rozwoju osobowości człowieka na początku XXI wieku”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:  ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański  oraz  prof. dr hab. Bernard Lammek, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

Motywem przewodnim tegorocznej refleksji jest hasło: „Kochać i wychowywać. Błędy, skutki, prewencja”.

– Ten świat tak pędzi. Dzieci żyją coraz bardziej w mało realnym świecie, a bardziej sieciowym. O tym chcemy mówić, że budowanie więzi, poczucia wartości u dziecka, jest tak naprawdę ogromnym prezentem, który możemy dać dziecku. To jest nasze kluczowe zadanie. Edukacja jest oczywiście ważna, ale przede wszystkim należy dziecko kochać i mądrze wychowywać do tego, żeby było szczęśliwe. Uczestnicy dopisali. Mamy na Sali prawie 180 osób. Przed nami jeszcze sporo ciekawych informacji – mówi Renata Mroczkowska z Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa, współorganizator konferencji.

W czasie konferencji prelegenci będą także mówić o zagrożeniach w byciu on-line, manipulacjach psychocybernetycznych, seksualizacji i czystości.

Szczegółowy program dwudniowej konferencji znajdziemy na stronie internetowej: www.rozaniecrodzicow.pl

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj