Standard Chartered, jeden z największych banków świata otwiera biuro w Polsce

150 specjalistów m.in. w dziedzinie zapobiegania przestępczości finansowej znajdzie zatrudnienie w spółce Standard Chartered Global Business Services, która będzie miała siedzibę w Polsce. Standard Chartered to jedna z największych instytucji bankowych świata.

Otwarcie polskiego biura Standard Chartered, który działa na ponad 60 rynkach, nastąpi po uzyskaniu niezbędnych zgód.

„Spółka Standard Chartered Global Business Services Sp z o.o. będzie globalnym centrum biznesowym banku, dołączając do sieci tego typu centrów działających już w Chinach, Indiach i Malezji, które zarządzają skomplikowanymi transgranicznymi aktywnościami na dużą skalę w obszarach takich jak technologie, usługi finansowe, cyberbezpieczeństwo czy operacje bankowe” – poinformował w czwartek bank.

W polskim biurze będzie pracowało 150 specjalistów w dziedzinie zapobiegania przestępczości finansowej, technologii, zarządzania zasobami ludzkimi i innych usług, które to globalne centrum biznesowe będzie świadczyło na rzecz innych spółek z grupy Standard Chartered. W planach jest zwiększenie zatrudnienia w Warszawie do 750 osób w kolejnych latach.

Prezesem Standard Chartered Global Business Services będzie Rowena Everson, która pełniła dotychczas rolę Dyrektora ds. Wsparcia Biznesu, Ryzyka i Zarządzania (oryg. Head of Business Support, Risk & Governance) na Europę.

Stephen Sheridan, prezes na Europę i Ameryki w Standard Chartered zauważył, że wraz z rosnącą koncentracją na współpracy z klientami zlokalizowanymi w Europie i Amerykach, bank wierzy, że „niezbędne jest utworzenie zachodniego centrum, które będzie mogło wspierać naszych klientów, działając w bliższej im strefie czasowej niż istniejące już w naszej organizacji jednostki tego typu”.

„Nasza inwestycja w Polsce jest kolejnym strategicznie istotnym krokiem na drodze do pozyskania wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mogą wspierać nas w realizacji naszych ambicji bycia cyfrowym bankiem z ludzkim obliczem. Planujemy zatrudnić najlepszych polskich specjalistów, którzy pomogą nam w redefiniowaniu usług bankowych w globalnej perspektywie. Nasz nowy zespół w Warszawie będzie świadczył wysoce złożone usługi wsparcia i doradcze na rzec naszych struktur biznesowych w regionie Europy i na świecie” – dodał Globalny Dyrektor Centrów Biznesowych w Standard Chartered Matthew Norris.

PAP/RIRM

drukuj