fot. Tomasz Strąg

M. Sadurska: Prezydent będzie nadal „aktywny, otwarty i obecny”

O dotychczasowej i przyszłej polityce prezydenta Andrzeja Dudy, w „Rozmowach Niedokończonych” na antenie TV Trwam mówili Małgorzata Sadurska, szef prezydenckiej Kancelarii oraz Adam Kwiatkowski, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Podczas rozmowy z o. Benedyktem Cisoniem CSsR prezydenccy ministrowie poruszyli m.in. tematy polityki: gospodarczej, wewnętrznej, międzynarodowej (w tym Unii Europejskiej), historycznej i patriotycznej, budowania wspólnoty, czy łączności z Polakami za granicą. Zagadnienia podjęto w kontekście mijającego roku urzędowania Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta RP i planów na kolejne cztery lata prezydentury.

Min. Małgorzata Sadurska, mówiąc o tych ostatnich, zapewniła, że Andrzej Duda będzie nadal prezydentem „aktywnym, otwartym i obecnym”. Jak dodała, będzie też nadal promował polskich przedsiębiorców za granicą.

Myślę, że kolejne lata prezydentury będą poświęcone między innymi dyplomacji ekonomicznej, dyplomacji gospodarczej, promowaniu polskiej marki – marki polskiego przedsiębiorcy za granicą, a przez to otwieraniu rynków zagranicznych, światowych, europejskich na polskie produkty – powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta.

Nastawienie prezydenckiej polityki na gospodarkę zapowiedział także minister Adam Kwiatkowski.

Takich projektów, które będziemy wprowadzać w życie (…) jest wiele. Warto wspomnieć o tym, że w połowie listopada (…) odbędzie się I Kongres Gospodarczy, który będzie się odbywał pod auspicjami z udziałem pana prezydenta. To jest kolejny dowód na to, że te kwestie gospodarcze, kwestie rozwoju polskich firm, ale również tych firm, które są dzisiaj elementami większych, międzynarodowych koncernów, to jest to, co panu prezydentowi leży na sercu (…). Czeka nas też wiele wizyt ważnych polityków – zapowiedział minister.

Szef Gabinetu Prezydenta zwrócił również uwagę na dotychczasową politykę międzynarodową Andrzeja Dudy. Wymieniając jej sukcesy wskazał przede wszystkim na NATO i V4.

Te działania, które pan prezydent w ostatnim roku podejmował, podejmował głównie po to, by udał się szczyt NATO, by Polacy byli bezpieczniejsi, by to NATO weszło do Polski, a nie tylko Polska do NATO, jak to było do tej pory. To też olbrzymi sukces tych relacji z naszymi bezpośrednimi sąsiadami – odbudowanie Grupy Wyszehradzkiej, to, że Grupa Wyszehradzka dzisiaj znowu stanowi forum, na którym się rozmawia i na którym się ustala swoje wspólne stanowiska – powiedział Adam Kwiatkowski.

Całość audycji w TV Trwam: [zobacz]

RIRM

drukuj