fot. flickr.com

Dzień Świętości Życia

Dziś w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia. W wielu miejscowościach odbędą się modlitwy w intencji dzieci zagrożonych tzw. aborcją i ich rodziców, marsze w obronie życia, konferencje pro-life, podejmowane będą także duchowe adopcje dzieci poczętych. Wczoraj we wszystkich kościołach odczytany został komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.

Po raz piętnasty ulicami Chojnic przejdzie dziś Marsz dla Życia. Początek o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Wcześniej o godz. 16.30 odbędzie się nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem połączone z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego.

Przyrzeczenie Duchowej Adopcji będzie można złożyć także podczas Mszy św. sprawowanej w kościele Ojców Pallotynów p.w. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 20.00.

W Toruniu akt duchowej adopcji dziecka poczętego będzie można podjąć podczas Eucharystii sprawowanych w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 7.30 i 18.00. O 15.00 (Godzina Miłosierdzia) zostanie odprawiona Msza św. za dzieci utracone (zmarłe przed urodzeniem) i ich rodziców.

W Lublinie odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja im. ks. prof. Tadeusza Stycznia pt. „Instytucje broniące życia”. Spotkanie organizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski. Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00. Inauguracyjny wykład pt. ”Wartość życia i potrzeba jego obrony” wygłosi prof. dr hab. Urszula Dudziak z KUL.

W komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, odczytanym wczoraj we wszystkich kościołach, księża biskupi napisali, że życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Przypomnieli, że stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. WIĘCEJ 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada 25 marca i decyzją Episkopatu Polski ten dzień ustanowiono – Dniem Świętości Życia. W tym roku, ze względu na Święta Wielkanocne, uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchody Dnia Świętości Życia przeniesiono na dziś.


RIRM

drukuj