fot. pixabay.com

Dzień Świętości Życia

Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. Tego dnia wierni są szczególnie zachęcani do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i wsparcia dla tych inicjatyw, które pomagają samotnym matkom i rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi.

Każde życie jest darem. Każde życie jest święte i nienaruszalne. Ten wyjątkowy testament zostawił nam św. Jan Paweł II. W odpowiedzi na jego przesłanie o świętości ludzkiego życia Kościół w Polsce ustanowił Dzień Świętości Życia, który jest obchodzony każdego roku 25 marca.

– Jest on wyjątkowym zaproszeniem do refleksji nad cennym darem Boga, jakim jest życie każdego człowieka – wyjaśnia ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

W Polsce tego dnia istnieje tradycja, by podejmować duchową adopcję dziecka poczętego. To wyjątkowa modlitwa – mówi Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Każdego dnia odmawiamy dziesiątkę różańca i krótką modlitwę przygotowaną dla tej inicjatywy. Jesteśmy też zachęcani do tego, aby podejmować uczynki miłosierdzia, może podjąć post w tej intencji – wskazuje Magdalena Guziak-Nowak.

Przez dziewięć miesięcy poprzez duchową adopcję dziecka poczętego towarzyszymy modlitwą jednemu dziecku.

– Dziecku, które jest zagrożone zagładą, które być może nie zostało przez rodziców przyjęte z miłością – zaznacza Magdalena Guziak-Nowak.

Nie musimy znać jego imienia. Modlimy się za nie, bo walczymy o to, by żyło. Ale na tym nasza troska o życie jako ludzi wierzących nie może się skończyć. Każdy z nas powinien czuć się zobowiązany do wspierania życia – mówi ks. bp Artur Miziński.

– Wszyscy, wspólnym wysiłkiem, zarówno modlitewnym, jak i materialnym, możemy rozwiązać wiele trudności i z każdej, nawet najbardziej dramatycznej sytuacji, wyprowadzić dobro – zaznacza ks. bp Artur Miziński.

W Polsce na ogromną skalę działania pomocowe podejmują organizacje pro-life. Wszędzie tam, gdzie ludzkie życie jest zagrożone, i wszędzie tam, gdzie rodzice decydują się na wychowanie niepełnosprawnego dziecka.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl