Madryt: zakończyło się „Międzynarodowe Spotkanie na Rzecz Życia”

W Madrycie zakończyło się Międzynarodowe Spotkanie na Rzecz Życia. Odbywało się ono pod hasłem „Kościół katolicki jest za życiem, dając konkretne odpowiedzi”.

Konferencję zorganizowała tamtejsza prowincja kościelna we współpracy z Human Life International i hiszpańskim stowarzyszeniem Spei Mater.

– Obyśmy pewnego dnia mogli powiedzieć, że wszystkie ustawy, które w Hiszpanii zezwalają na śmierć  niewinnych istot w łonie matek lub te, które promują śmierć osób starszych i chorych wreszcie zostały zniesione – powiedział ks. bp Reig Plà otwierając obrady. Ku wielkiemu skandalowi środowisk pro-aborcyjnych walkę z ustawami aborcyjnymi porównał do długiej walki o zniesienie niewolnictwa. Ten dzień będzie krzykiem wolności, podobnie jak dzień w którym uchwalono zniesienie ustaw o niewolnictwie – powiedział ks. bp Reig Plà Z kolei Ignacio Barreiro, dyrektor rzymskiej delegacji Human Life International przedstawił międzynarodową panoramę katolickiej walki Pro Life. Na zakończenie swojego wystąpienia wręczył biskupowi Reig Plà, ordynariuszowi diecezji Alcalá de Henares międzynarodową nagrodę kard. van Galena – relacjonuje o. Marek Raczkiewicz z Madrytu.

Nagroda ta jest przyznawana katolickim duchownym, którzy stali się głosem sumienia w swoich społeczeństwach w obronie każdego ludzkiego życia, (szczególnie najsłabszych i bezbronnych) małżeństwa, rodziny i wolności religijnej.

Kolejne wystąpienia i warsztaty dotyczyły m.in. działania Kościoła katolickiego na rzecz życia w USA, opieki i pomocy kobietom w ciąży, grupom pro life w parafiach, a także jak w kwestiach życia wpływać na społeczeństwo.

RIRM

drukuj