fot. pixabay

Prezes Human Life International – Polska liczy na przyznanie człowiekowi pełnego prawa do życia przez TK

Prezes Human Life International – Polska, Ewa Kowalewska wyraziła nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny przyzna człowiekowi pełne prawo do życia. Już w czwartek Trybunał zajmie się poselskim wnioskiem i orzeknie, czy tzw. przesłanka eugeniczna narusza obecnie obowiązującą Konstytucję.

Ewa Kowalewska, w oświadczeniu wydanym przed decyzją Trybunału, przypomniała, że ustawa zasadnicza chroni każde życie. Podkreśliła, że zgodnie z art. 38 prawo do życia przysługuje każdemu człowiekowi, niezależnie od miejsca jego przebywania czy stanu zdrowia.

Prezes Human Life International – Polska liczy na to, że wyrok Trybunału w tej sprawie będzie historyczny.

– Nie możemy dokonywać selekcji ludzi w Polsce, a to się dzieje. Dziecko chore trzeba leczyć, a nie zabijać. To jest oczywiste dla każdego uczciwego człowieka. Proponujemy modlitwę za przeciwników życia, ponieważ spodziewamy się, że krzyk będzie wielki. Modlitwa jest nam niesamowicie potrzebna. Powinniśmy trwać przy TK. Prawdopodobnie nie będziemy mogli tam stać, ale możemy uczestniczyć we wspólnej modlitwie, możemy duchowo towarzyszyć temu ważnemu wydarzeniu – mówi Ewa Kowalewska.

Jutro o godz. 18.00 w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie będzie sprawowana Msza św. w intencji nienarodzonych. Po Eucharystii nastąpi symboliczne uderzenie w Dzwon „Głos Nienarodzonych.”

Do czwartku potrwa też Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

RIRM

drukuj