fot. policja.pl

CBŚP i KAS zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów pod Warszawą

20 ton tytoniu, wartego 13 mln zł, zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowe Administracji Skarbowej podczas likwidacji nielegalnej fabryki papierosów w powiecie pruszkowskim (woj. mazowieckie) – dowiedziała się PAP w CBŚP.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Łukasz Łapczyński, poinformował PAP, że zatrzymani to czterech obywateli Polski i trzech obywateli Ukrainy.

„Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych polegających na wytwarzaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych oraz uchylania się od opodatkowania podatkiem akcyzowym” – poinformował prok. Łukasz Łapczyński.

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów aresztował ich na trzy miesiące. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 31 do 56 lat. Grożą im kary 10 lat pozbawienia wolności.

CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z mazowieckiego i dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymało mężczyzn w jednej z hal znajdujących się w powiecie pruszkowskim.

„Na gorącym uczynku zatrzymano sześć osób, w tym czterech obywateli Polski i dwóch Ukrainy” – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Kolejny z zatrzymanych wszedł do hali produkcyjnej w momencie, gdy byli już tam funkcjonariusze.

„Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 20 ton tytoniu do palenia, o wartości rynkowej 13 mln złotych. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę ponad 14 mln zł” – dodała kom. Iwona Jurkiewicz.

PAP/RIRM

drukuj