PAP/EPA

Na zachodzie i północy kraju miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku. Drugi ośrodek niżowy nadal będzie obecny nad Morzem Egejskim i będzie obejmować wschodnią część Basenu Morza Śródziemnego. Nad zachodnią Rosją wciąż będzie dominował wyż.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, ale nad województwa zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji. Nad przeważającą częścią kraju utrzyma się chłodne przetransformowane powietrze ze wschodu, tylko nad dzielnice zachodnie zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie z południa Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i północnym zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu oraz marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Gdzieniegdzie na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie mogą się utrzymywać przez cały dzień. Temperatura maksymalna od -2 st. na wschodzie do 3 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu także z rozpogodzeniami. Na zachodzie i południowym zachodzie na ogół bez opadów. W pozostałej części kraju słabe opady śniegu, na wschodnim wybrzeżu także deszczu ze śniegiem, w środkowej części Pomorza i na Kujawach możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Miejscami mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -8 st. na południowym wschodzie do 1 st. na północnym zachodzie, chłodniej na Pogórzu Karpackim: od -13 st. do -8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj