fot. PAP/EPA

Zmiany w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów

Prezydent UEFA zapowiedział zmiany w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów. Nowy format ma obowiązywać od sezonu 2024/2025. Jednym z założeniem jest zwieszenie liczby drużyn z 32 na 36.

Komitet wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej zatwierdził w Wiedniu nowy format Ligi Mistrzów. O zmianach poinformował prezydent UEFA.

– Podjęliśmy decyzje rok temu, a potem zmieniliśmy decyzję. Rozmawialiśmy o stworzeniu czegoś bardziej interesującego, bardziej konkurencyjnego, lepszego dla europejskiego futbolu – powiedział prezydent UEFA, Aleksander Ceferin.

Rozgrywki zostaną powiększone z 32 do 36 drużyn. Nie będzie podziału na grupy Ligi Mistrzów.

„Każdy klub będzie miał teraz zagwarantowane minimum 8 meczów fazy ligowej przeciwko 8 różnym przeciwnikom (cztery mecze u siebie, cztery na wyjeździe), zamiast poprzednich sześciu meczów przeciwko trzem drużynom, rozgrywanych u siebie i na wyjeździe – podało UEFA w komunikacie.

Osiem najlepszych drużyn w tzw. fazie ligowej zakwalifikuje się bezpośrednio 1/8 finału Ligi Mistrzów, a zespoły z miejsc 9-24 zagrają w dwumeczach barażowych, ich zwycięzcy również awansują do 1/8 finału, a przegrani zagrają w fazie pucharowej Ligi Europy. Liga Europy i Liga konferencji również będą miały po 36 drużyn w tzw. fazie ligowej.

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl