ZIO: Kamil Stoch zdominował piątkowe treningi

Kamil Stoch zdominował piątkowe treningi przed olimpijskim konkursem skoków narciarskich na średnim obiekcie w Soczi. Polak w pierwszej serii był drugi, w dwóch pozostałych uzyskał największe odległości. 

Po przeciętnych próbach w czwartkowy wieczór lider Pucharu Świata uspokajał, że nie ma powodów do zmartwień, gdyż dopiero poznaje olimpijski obiekt. Poznał i oswoił się z nim bardzo szybko, bo w piątek w południe szybował najdalej.

W pierwszej serii treningowej uzyskał 100,5 m, tyle samo co skaczący w nieco gorszych warunkach Japończyk Taku Takeuchi. Na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani Szwajcar Gregor Deschwanden i Austriak Thomas Diethart – po 99 m oraz Japończyk Reruhi Shimizu – 98,5.

W drugiej Stoch jako jedyny osiągnął 102,5 m. Metr bliżej wylądowali Diethart i Słoweniec Peter Prevc, „setkę” uzyskał rodak tego drugiego Robert Kranjec, a 98,5 m skoczył Takeuchi.

Ostatni trening był popisem polskiego mistrza świata, który uzyskał największą odległość dnia – 103 m. Tym razem za nim uplasował Austriacy Gregor Schlierenzauer – 101 i Diethart – 100,5 m, a do setnego metra dolecieli Kranjec i Japończyk Yuta Watase.

Za plecami najlepszych walkę o czwarte miejsce w polskiej ekipie na sobotnie kwalifikacji i niedzielny konkurs stoczyli Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Ten pierwszy skoczył 96, 96,5 i 91,5 m. Z kolei zawodnik ze Szczyrku uzyskał 93,5, 94,0 i 93,5 m.

Na podstawie tych wyników trener kadry Łukasz Kruczek ma zdecydować, który z nich bardziej zasłużył na występ w pierwszym z trzech olimpijskich konkursów w Soczi.

Maciej Kot i Jan Ziobro w piątek odpoczywali. Obaj mogą być raczej pewni nominacji.

PAP 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl