WTA Shenzhen. Podwójny sukces Radwańskiej – finał i wyższe rozstawienie!

Zwycięstwo nad Anną-Leną Friedsam 6:2, 6:4 zagwarantowało Agnieszce Radwańskiej 25. w karierze finał imprezy rangi WTA. Polka zapewniła sobie awans na 4. miejsce w światowym rankingu – z tym numerem będzie rozstawiona w wielkoszlemowym Australian Open.


W turnieju Shenzhen Open Isia radzi sobie znakomicie. Do finału awansowała bowiem bez straty seta. Wszystkie dotychczas rozegrane mecze wygrywała pewnie i zajmowało jej to niewiele ponad godzinę. Podobny przebieg miał dzisiejszy pojedynek z Anną-Leną Friedsam.

Od początku krakowianka pokazywała, że jej poziom jest obecnie nieosiągalny dla 21-letniej Niemki. Siła to za mało, aby złamać świetną w defensywie Polkę. Już w trzecim gemie doszło do przełamania (3:1). Radwańska kontynuowała marsz po 25. finał w karierze. Pewne wygrane przy własnym serwisie i skuteczna walka przy podaniu rywalki pozwoliły naszej tenisistce na triumf 6:2. Isia wykorzystała pierwszą piłkę setową, kończąc ją punktowym forhendem.

Po powrocie na kort tylko raz udało się Friedsam postraszyć Polkę. Po czterech gemach obie zawodniczki miały na koncie po jednym przełamaniu (2:2). Wtedy krakowianka wyraźnie podkręciła tempo (4:2). Rozluźniona Niemka postawiła jej twarde warunki i zdołała obronić pierwszą piłkę meczową (5:4). Przy podaniu Isi była już jednak bezradna, a porażka na sucho oznaczała dla niej koniec rywalizacji w chińskim Shenzhen.

W całym pojedynku nasza najlepsza tenisistka popełniła tylko jeden podwójny błąd serwisowy, dokładając do tego dwa asy. Wygrała aż 65 ze 109 wymian i potrafiła zachować zimną krew w decydujących momentach, udanie kończąc 4 z 7 break pointów.

* * *

Shenzhen (Chiny), kort twardy, półfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 6:2, 6:4

Sport.RIRM

drukuj