fot. PAP

WTA Katowice. Finał nie dla Agnieszki Radwańskiej

Agnieszka Radwańska na półfinale zakończyła udział w turnieju WTA International rozgrywanego w Katowicach. Rozstawiona z numerem pierwszym Polka nie sprostała Włoszce Camili Giorgi, przegrywając w dwóch setach 4:6, 2:6.


Początek spotkania był wyrównany – do stanu 2:2 obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje podania. Wówczas jednak Camila Giorgi przełamała krakowiankę, po czym wygrywała dość zdecydowanie przy własnych serwisach,  ostatecznie kończąc pierwszego seta efektownym forhendem (4:6).

Przełamania, pomimo walki, nie udało się Agnieszcze Radwańskiej odrobić także w drugim secie. Agresywna, bezbłędna w kluczowych momentach Giorgi nie dała „Isi” szans na nawiązanie równorzędnej walki, mimo powtórki z pierwszego seta i równorzędnej walki do stanu 2:2. Nasza zawodniczka miała dwie okazje na przełamanie i obu nie wykorzystała. Na pocieszenie może jej pozostać nominacja na najlepsze zagranie w turnieju z pierwszego seta i stanu 5:3 dla Włoszki, gdy po drugim serwisie Polka kapitalnie zagrała plasując mocne, finiszujące uderzenie przeciwniczki nad siatką.

***

Półfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Camila Giorgi (Włochy, 3) 4:6, 2:6

Sport.RIRM

drukuj