fot. PAP/EPA

WTA Indian Wells. Magda Linette  w II rundzie po dramatycznym boju

Magda Linette, po zaciętym boju i tie-breaku, pokonała w I rundzie Indian Wells Chorwatkę Petrę Martić. Polka zmierzy się teraz z rozstawioną z siódemką Holenderką Kiki Bertens.


Obie zawodniczki od początku grały pewnie i wygrywały przy własnym podaniu. Taki stan rzeczy utrzymywał się do szóstego gema, kiedy Linette uzyskała przełamanie dzięki niewymuszonemu błędowi rywalki (4:2). Polka kontrolowała przebieg seta i nie oddała przewagi już do końca. Zwycięstwo w pierwszej odsłonie dał poznaniance wyrzucony przez Martić return (6:3).

Chorwacka tenisistka szybko zabrała się za odrabianie strat. Już przy pierwszym podejściu uzyskała przełamanie (0:2). Dwa podwójne błędy i obrona break pointa przez Linette nie pozwoliły jednak na utrzymanie przewagi (2:2). Polka nie popełniała zbyt wielu niewymuszonych błędów, ale to za mało, by rozstrzygnąć spotkanie już w drugiej partii. Martić zaczęła grać nieco agresywniej, co przyniosło jej wiele korzyści, a odwrotny kros forhendowy przesądził sprawę w dziesiątym gemie (4:6).

W ostatniej partii Martić kontynuowała skuteczną grę. Na dzień dobry wygrała gema na sucho, a przy podaniu Polki sprawiła jej mnóstwo problemów i przegrała dopiero po długiej wymianie na przewagi (1:1). W kolejnych gemach Linette miała już zdecydowanie więcej kontroli. W ósmym oddała rywalce zaledwie jeden punkt (4:4). Emocje sięgnęły zenitu, gdy Polka, przegrywając, przełamała rywalkę bez większego problemu i objęła prowadzenie (6:5).

Chwilę później poznanianka przy stanie 40-0 była krok od wygranej. Seria kolejnych przegranych piłek sprawiła, że Chorwatka mogła cieszyć się z tie-breaka (6:6). Ten również nie był pozbawiony emocji. Martić szybko odrobiła 3-punktową stratę i objęła prowadzenie (3-4). Nerwówka kosztowała obie zawodniczki łącznie aż pięć przegranych z rzędu własnych podań (5:5). W kluczowym momencie zdecydowanie lepiej poradziła sobie Polka, która rozstrzygnęła losy meczu skutecznym bekhendem.

W kolejnej rundzie Magda Linette zmierzy się z Holenderką Kiki Bertens.

* * *

Indian Wells (USA), kort twardy, I runda gry pojedynczej kobiet:

Magda Linette (Polska) – Petra Martić (Chorwacja) 6:3, 4:6, 7:6(5)

Sport.RIRM

drukuj