WTA Doha. Magda Linette awansowała do drugiej rundy

Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju rozgrywanego w Doha. W swoim pierwszym meczu w Katarze pokonała Amerykankę Alison Riske 2:6, 7:6 (7-5), 6:1.

Alison Riske pewnie wygrała pierwszego seta (6:2). W drugim prowadziła już 3:0. Wydawało się, że Amerykanka ma wszystko pod kontrolą. Tymczasem to Magda Linette zaczęła dyktować warunki gry, doprowadzając do przełamania i wygrywając w „tie-breaku”. Polka czuła się bardzo pewnie, dzięki czemu zwyciężyła także w drugiej partii (6:1) i ostatecznie to ona zameldowała się w drugiej rundzie. Mecz trwał 70 minut.

Teraz Linette zmierzy się z Barborą Krejcikovą. Czeszka w turnieju jest rozstawiona z numerem drugim.