WTA Auckland. Udany początek Radwańskiej

Agnieszka Radwańska weszła w nowy rok zwycięstwem. Reprezentantka Polski pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:2, 4:6, 6:2 i tym samym awansowała do drugiej rundy turnieju WTA na kortach twardych w Auckland.

Dla „Isi” był to powrót do Auckland po pięcioletniej przerwie. W 2013 roku krakowianka wygrała cały turniej, a we wtorek rozpoczęła marsz po drugi w karierze triumf na nowozelandzkiej ziemi.

Pierwsza partia spotkania – zgodnie z przewidywaniami – należała do Radwańskiej, która od stanu 2:2 zapisała na swoim koncie cztery gemy z rzędu. W tym czasie Polka dwukrotnie przełamała rywalkę, a set zakończył się w momencie, gdy Haddad Maia posłała piłkę w siatkę (6:2).

W dalszej fazie meczu losy rywalizacji nabrały nieoczekiwany obrót. Tym razem ton wydarzeniom na korcie nadawała reprezentantka Brazylii. Zaczęło się od odebrania naszej rodaczce podania. Chwilę później mniej doświadczona zawodniczka wygrała gema „na sucho” (0:2) i z małymi problemami, ale konsekwentnie, zmierzała po zwycięstwo w drugiej części pojedynku. W dziesiątej odsłonie wytrzymała wojnę nerwów, w efekcie czego – po świetnej akcji zakończonej smeczem – doprowadziła do trzeciej partii  (4:6).

W niej, na szczęście, „Isia” powróciła do swojej dobrej gry, choć początek mógł zwiastować emocjonującą końcówkę spotkania. W trzecim gemie Haddad Maia przełamała bowiem krakowiankę i to ona była bliżej triumfu w całej rywalizacji (1:2). Potem jednak niepodzielnie zacząć rządziła Radwańska, która popisywała się świetnym serwisem i kombinacyjnymi akcjami wieńczonymi efektownymi wolejami.

Ostatecznie Polka zwyciężyła w trzecim secie 6:2, dzięki czemu awansowała do drugiej rundy turnieju w Auckland. O ćwierćfinał przyjdzie się jej zmierzyć z Taylor Townsed. Amerykanka, zajmująca aktualnie dziewięćdziesiąte piąte miejsce w rankingu WTA, pokonała swoją rodaczkę – Christinę McHale 1:6, 6:4, 6:4.