Katastrofa w US Open. Klęska Radwańskiej w II rundzie

Agnieszka Radwańska już w II rundzie pożegnała się z wielkoszlemowym US Open. Polka uległa zdecydowanie niżej notowanej Shuai Peng 3:6, 4:6. Wcześniej z turniejem pożegnała się Katarzyna Piter, która nie sprostała Aleksandrze Krunić.

Początek meczu wcale nie prognozował katastrofy. Radwańska na otwarcie przełamała rywalkę, a gładkie zwycięstwo przy swojej zagrywce pozwoliło jej wyjść na prowadzenie 2:0. Później do głosu doszła Peng, która najpierw na przewagi obroniła własny serwis, by po chwili przełamać Polkę do 15. Losy seta rozstrzygnęły się w ósmym gemie. Przy stanie 4:3 dla Chinki i remisie po 30, krakowianka przegrała dwie arcyważne wymiany. Ostatecznie Azjatka zwyciężyła otwierającą odsłonę 6:3.

Druga partię po raz kolejny lepiej rozpoczęła Isia, która w czwartym gemie była bliska przełamania. Polka zmarnowała jednak trzy break pointy. Niesiona zaskakującym finałem pierwszego seta rywalka szybko przejęła inicjatywę. Najpierw przełamała Radwańską, by później konsekwentną grą zapewnić sobie triumf w całym meczu.

W innym pojedynku wyższość Aleksandry Krunić musiała uznać Katarzyna Piter.

Wyniki:

A. Radwańska (Polska, 4) – S. Peng (Chiny) 3:6, 4:6

K. Piter – A. Krunić 4:6, 1:6

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl