fot. twitter.com/juventusfc

Transfery. Juventus dopiął swego, de Ligt piłkarzem „Starej Damy”

Jeden z najgłośniejszych transferów tegorocznego okienka stał się faktem. Matthijs de Ligt oficjalnie został piłkarzem Juventusu Turyn. Holender do nowego klubu trafił za 75 mln euro plus bonusy.


Transferowa saga z udziałem reprezentanta „Oranje” ciągnęła się już od dłuższego czasu. W pewnym momencie wydawało się, że najbliżej mu będzie do Barcelony. Ostatecznie wyścig po środkowego obrońcę wygrał Juventus Turyn.

Mistrzowie Włoch zapłacili za Holendra 75 mln euro. Kwota ta może wzrosnąć o dodatkowe 10,5 mln euro w formie bonusów. Sam piłkarz podpisał z kolei umowę ważną do końca czerwca 2024 roku. Gwarantuje mu ona zarobki – według medialnych doniesień – na poziomie 9 mln euro za sezon gry.

Matthijs de Ligt ostatnie trzy lata spędził w pierwszej drużynie Ajaxu Amsterdam, dla której zanotował 117 meczów na wszystkich klubowy frontach. Strzelił 13 goli. Co ciekawe, mimo młodego wieku (zaledwie 19 lat) nosił opaskę kapitana holenderskiej ekipy.

Przypomnijmy, że podczas bieżącego okienka szeregi „Starej Damy” zasilili już miedzy innymi Gianlugi Buffon, Aaron Ramsey czy Adrien Rabiot. Nowym trenerem zespołu został natomiast Maurizio Sarri.

Sport.RIRM

drukuj