TCS w Innsbrucku. Kubacki drugi na Bergisel oraz liderem turnieju! Kolejny triumf Lindvika

Dawid Kubacki nowym liderem 68. Turnieju Czterech Skoczni! Reprezentant Polski zajął drugie miejsce w Innsbrucku po skokach na odległość 133 m i 120.5 m. Zwyciężył – po raz kolejny – Norweg Marius Lindvik. W finałowej serii wystąpiło trzech biało-czerwonych.

Dawid Kubacki w wielkiej formie! 29-latek w znakomitym stylu zajął 2. pozycję w Innsbrucku i został nowym liderem 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Polak skoczył 133 m i 120.5 m, dzięki czemu po raz trzeci z rzędu, a dwunasty w karierze stanął na podium w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata.

Od naszego rodaka lepszy okazał się jedynie Marius Lindvik, który w ostatnim czasie znajduje się w znakomitej dyspozycji. Norweg w obu próbach uzyskał identyczne odległości, co nowotarżanin, ale mniej odjętych punktów za wiatr w pierwszej rundzie ostatecznie zadecydowały o zwycięstwie podopiecznego Alexandra Stoeckla.

Na 3. lokacie zmagania na Bergisel zakończył – dość niespodziewanie – Daniel Andre Tande (126 m i 131 m). 25-letni zawodnik – jako jedyny w drugiej serii – przekroczył granicę 130 m. Tuż za podium znalazł się natomiast Austriak Stefan Kraft (123 m i 127.5 m), zaś najlepszą „piątkę” zamknął Niemiec Stephan Leyhe (125 m i 127 m).

Poniżej oczekiwań wypadł Ryoyu Kobayashi. Dotychczasowego lidera 68. TSC sklasyfikowano dopiero na 14. miejscu (122 m i 120 m), choć trzeba przyznać, że Japończyk nie miał szczęścia do warunków w sobotnie popołudnie.

W finałowej rundzie wystąpiło jeszcze dwóch biało-czerwonych. Na 12. pozycji uplasował się Piotr Żyła (117 m i 125 m), a na 15. – Kamil Stoch (126.5 m i 118 m). Po słabych próbach po pierwszej rundzie odpadli Maciej Kot (44. – 112 m) oraz Stefan Hula (50. – 100.5 m).

Dawid Kubacki stanął przed olbrzymią szansą na wygraną w klasyfikacji końcowej 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Reprezentant Polski wyprzedza drugiego w stawce Mariusa Lindvika o 9.1 punktu. Trzeci Niemiec Karl Geiger traci do naszego rodaka 13.3 pkt, a Ryoyu Kobayashi – 13.7 pkt. Dziewiąty jest Piotr Żyła.

Finałowy konkurs niemiecko-austriackiej imprezy rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 6 stycznia na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS 142) w Bischofshofen. Na niedzielę zaplanowano treningi oraz kwalifikacje.