TCS. Tomasz Pilch w świetnej formie przed Innsbruckiem

Nie pojedzie na konkursy w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, ale swój talent będzie mógł zaprezentować w Innsbrucku. 17-letni Tomasz Pilch potwierdził wysoką formę. Polak dwukrotnie uplasował się w czołówce konkursów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu.

To długo wyczekiwany talent. W sześciu występach Tomasz Pilch zgromadził 397 punktów i jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Dobrą dyspozycję potwierdził w Engelbergu, gdzie wczoraj zajął piątą lokatę, a dziś stanął na drugim stopniu podium.

Z każdą próbą było coraz lepiej. Serce 17-letniego skoczka mocno zadrżało na treningu. Odległość 105 m dawała dopiero 65. pozycję. Gorzej od lidera Pucharu Kontynentalnego spisało się tylko trzech zawodników. Pilch nie po raz pierwszy udowodnił, że potrafi mobilizować się na najważniejsze skoki. W premierowej serii już było lepiej. 129,5 m przy nocie 135,2 pkt. i 9. miejsce budziło nadzieję na końcowy sukces. Tak też się stało. W kolejnej próbie Polak osiągnął 137,5 m, co wystarczyło do zajęcia drugiej lokaty w konkursie.

Bez formy są pozostali biało-czerwoni. 19. pozycję wywalczył Aleksander Zniszczoł, a 20. był Przemysław Kantyka. Awans do serii finałowej był dziś poza zasięgiem Klemensa Murański.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego przewaga Pilcha nad drugim w stawce Francuzem Jonathanem Learoydem urosła do 141 punktów.