fot. PAP/EPA

TCS. Dobra forma Polaków, Jacobsen przeskoczył wszystkich

Pięciu Polaków wystąpi w noworocznym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Najlepszy z biało – czerwonych był Piotr Żyła, który uplasował się na 6. miejscu. Próba na odległość 139,5 m zapewniła wygraną Andersowi Jacobsenowi.


63rd Four Hills TournamentW jutrzejszych zawodach zabraknie jedynie Jana Ziobry. Młody skoczek wciąż nie potrafi odnaleźć formy z ubiegłego sezonu. Dziś osiągnął zaledwie 115,5 m, co pozwoliło mu na zajęcie 48. pozycji. Bardzo dobre rezultaty zanotowali Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Pierwszy z nich doleciał do 127 m i znalazł się tuż przed dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Soczi. O sporym sukcesie może mówić Kubacki, w przypadku którego 12. lokata jest pozytywną niespodzianką. Awans wywalczyli również Klemens Murańska i Aleksander Zniszczoł – odpowiednio 30. i 33.

Najdłuższym skokiem (139 m) popisał się Norweg Anders Jacobsen, który wcześniej rewelacyjnie prezentował się na treningach. Dobrą formę potwierdzili Noriaki Kasai, Stefan Kraft, Severin Freund i Peter Prevc. Słabszą odległość zapisał na swoim koncie lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Michael Hayboeck (127 m).

W noworocznym konkursie zobaczymy dwa bratobójcze pojedynki biało – czerwonych. Przeciwnikiem Piotra Żyły będzie Aleksander Zniszczoł, a Kamila Stocha – Klemens Murańka. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpi Dawid Kubacki, który zmierzy się z Niemcem Andreasem Wankiem.

***

Wyniki kwalifikacji:

skoki2

Czołowa dziesiątka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata:

skoki

Pary KO pierwszej serii konkursowej:

skoki3

Sport/RIRM

drukuj