Sopot 2014. Teresa Dobija szósta w skoku w dal

Teresa Dobija zajęła szóste miejsce w finale skoku w dal podczas odbywających się w Sopocie halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Polka uzyskała w swojej najlepszej próbie odległość 6.52 m.

Złoty medal zdobyła Eloyse Lesueur. Francuzka w czwartej serii osiągnęła wynik 6.85 m i tym skokiem wyprzedziła reprezentantkę Wielkiej Brytanii Katherine Johnson-Thompson – 6.81. Brąz przypadł w udziale Serbce Ivanie Spanović – 6.77 m.

Jedyna reprezentantka Polski startująca w dzisiejszym finale Teresa Dobija uplasowała się na szóstej pozycji. Zawodniczka AZS Łódź swoje zmagania z ośmioma rywalkami zaczęła od spalonej próby. W drugiej jednak zdecydowanie się poprawiła i ze skokiem na odległość 6.52 m zajmowała piąte miejsce. Trzecia seria przyniosła Polce wynik 6.47 m. i na półmetku finałowej rywalizacji plasowała się na szóstej pozycji. W kolejnych próbach Dobija ponownie spaliła, osiągnęła 6.40 i w ostatniej kolejce 6.48. Ostatecznie do miejsca na podium zabrakło jej 25 centymetrów.