fot. PAP/EPA

Soczi 2014. Biathlon: Kosmiczna Domraczewa multimedalistką!

Daria Domraczewa zdobyła złoty medal w biegu masowym na 12,5 kilometra, jest to trzecie złoto dla tej zawodniczki na olimpiadzie w Soczi. Srebro przypadło Gabrieli Soukalovej z Czech. Brąz na finiszu wywalczyła Norweżka  Tiril Eckhoff. Świetny występ zanotowała Monika Hojnisz, która była szósta.

Trzy Polki: Weronika Nowakowska- Ziemniak, Monika Hojnisz i Krystyna Pałka wystartowały w biegu masowym na 12,5 kilometra. Największe szanse upatrywaliśmy w Nowakowskiej- Ziemniak, która na olimpiadzie prezentowała się najlepiej.

Jedna z faworytek Tora Berger zaraz po starcie wywróciła się przez co potem nie liczyła się w walce o medal, była to niewątpliwie wielka niespodzianka. Na pierwszym strzelaniu tylko jedna z Polek trafiła 5 na 5 i była nią Monika Hojnisz. Pozostałe zawodniczki z naszego kraju nie trafiały już tak dobrze albowiem zanotowały po jednym pudle. Liderkom od razu została Daria Domraczewa tuż za jej plecami biegła Kuzmina trzecie miejsce zajmowała Soukalowa.

Podczas kolejnego pobytu na strzelnicy znów nie omylne były Soukalowa i Domraczewa, które prowadziły bieg masowy. Bardzo dobrze strzelała nasza Monika Hojnisz. Polka po raz kolejny nie pomyliła się co dało jej 12 miejsce. W jej ślady poszła Weronika Nowakowska-Ziemniak przesuwając się na 14 pozycję. Krystyna Pałka niestety znów pudłowała i była na odległym 25 miejscu.

Daria Domraczewa biegła bardzo dobrze i na trzecie strzelanie wbiegała już sama, zostawiając grupę pościgową za swoimi plecami. Białorusinka ponownie nie pomyliła się i była największą faworytką do zdobycia trzeciego złota w Soczi. Monika Hojnisz także wszystko trafiała i po 8 kilometrach zajmowała wysokie szóste miejsce tracąc do trzeciej Sachenbacher-Stehle 16 sekund. Pozostałe Polki niestety spisywały się dużo gorzej.

Ostatnie strzelanie było owiane sensacją. Liderka Domraczewa wraz z Gabrielą Soukalową zaliczyły po jednym pudle. Ich przewaga nad pozostałymi biathlonistkami była tak duża, że nawet jedna karna runda nie zagroziła im w zdobyciu medalu.

Monika Hojnisz również była bezbłędna na ostatnim strzelaniu. Niestety bez pudła na końcowe kilometry wbiegła Niemka Sachenbacher-Stehle co pozbawiło Polkę marzeń o medalu.

Osamotniona Białorusinka Domraczewa wbiegła na metę jako najlepsza zawodniczka i zdobyła trzeci indywidualny złoty medal olimpijski. Srebro przypadło Gabrieli Soukalowej. Brąz na ostatnich metrach wywalczyła Norweżka Eckhoff.

Najlepsza z Polek Monika Hojnisz uplasowała się ostatecznie na szóstej pozycji. Krystyna Pałka była 19 tuż przed dwudziestą Weroniką Nowakowską-Ziemniak.

Sport/RIRM

drukuj