Słaby powrót Janowicza, Polak odpadł w II rundzie!

Od porażki z Oleksandrem Dołgopołowem nowy sezon rozpoczął Jerzy Janowicz. Tenisista uległ w Sydney 55. na świecie Ukraińcowi 2:6 2:6. To pierwszy mecz Polaka w turnieju ATP od października 2013 roku.

Dominacja Dołgopołowa nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. W grze Janowicza brakowało dokładności. Polak popełnił mnóstwo niewymuszonych błędów. Ani razu nie przełamał rywala, sam czterokrotnie przegrywając własne podanie. Spotkanie trwało zaledwie 57 minut.

Pierwszy set rozpoczął się od remisu 1:1. Janowicz nękał 25 – letniego Ukraińca potężnym serwisem, w drugim gemie wygrywając do zera. Później byliśmy świadkami dramatu 21. na świecie tenisisty. Polak dwukrotnie przegrał własne podanie, ani razu nie przełamując rywala. Partia skończyła się wynikiem 6:2 na korzyść Dołgopołowa.

W drugiej odsłonie nasz zawodnik podejmował walkę tylko przy własnym serwisie. Nieporadność przy podaniu rywala i dwa na przewagi wygrane gemy po raz kolejny przesądziły o porażce Janowicza 2:6.

Przyzwoicie w Australii zaprezentował się debel w składzie Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski. Polski duet wygrał w Sydney z włosko – argentyńską parą Andreas Seppi, Carlos Berlocq 7:5 6:7 10:5. W ćwierćfinale tenisiści zmierzą się z Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjiciem.

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl