ATP Szanghaj. Hubert Hurkacz w półfinale!

Hubert Hurkacz zagra w półfinale tenisowego ATP w Szanghaju. W ćwierćfinale Polak pokonał Węgra Fabiana Marozsana 4:6, 6:1, 6:3. Teraz zagra ze zwycięzcą meczu pomiędzy Sebastianem Kordą a Benem Sheltonem.

Wrocławianin jest rozstawiony z numerem 16, natomiast jego dzisiejszy rywal zajmuje 91. miejsce w rankingu ATP. Faworyt spotkania był więc jeden, choć Węgra nie należało lekceważyć. W 4. rundzie sprawił on bowiem niespodziankę, pokonując rozstawionego z „ósemką” Norwega Caspera Ruuda 7:6 (6-3), 3:6, 6:4.

Początek meczu nie był udany dla Huberta Hurkacza, który został szybko przełamany (1:3). Polak po raz kolejny pokazał jednak swoją zawziętość i zdołał doprowadzić do remisu (4:4). Nie zraziło to jednak Fabiana Marozsana. Ten ponownie przełamał rywala i pierwszego seta zakończył zwycięstwem (6:4).

Wrocławianin nie przejął się złym startem i już w drugiej partii pokazał się z zupełnie innej strony. Zdecydowanie podwyższył poprzeczkę, dwukrotnie przełamał Węgra i pewnie wygrał (6:1).

Ostatni set był najbardziej zacięty. W trzecim gemie serwisowym Hurkacza podczas jednej z akcji doszło do wymiany aż 40 uderzeń i chociaż Marozsan miał piłkę na przełamanie, to wrocławianin zdołał utrzymać podanie dzięki trzem mocnym serwisom. Był to decydujący moment rywalizacji. Później Polak wygrał trzy kolejne gemy, a ostatecznie seta 6:3. Tym samym zameldował się on w półfinale turnieju rozgrywanego w Szanghaju.

Teraz naprzeciwko „Biało-Czerwonego” znajdzie się zwycięzca spotkania Amerykanów – Sebastiana Kordy’ego z Benem Sheltonem.