Serie A. Milan w końcu zwycięski, Juve bliżej tytułu!

W najciekawszym spotkaniu 30. kolejki Serie A Fiorentina przegrała przed własną publicznością z Milanem 0:2. Bramki dla gości zdobyli Philippe Mexes i Mario Balotelli. W pozostałych meczach zwycięstwa odnotowały Juventus i Napoli.

W pierwszych minutach gry inicjatywę przejęli zawodnicy z Florencji. Bliski szczęścia po dośrodkowaniu Cuadrado był Alessandro Matri. Włoch znalazł się na czystej pozycji, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę gości. Na boisku w barwach Milanu nie błyszczał Balotelli. Super Mario przebudził się w samą porę. W 23. minucie posłał bombę w kierunku bramki Neto. Golkiper gospodarzy zdołał odbić futbolówkę. Ta znalazła się jednak na głowie Mexesa, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Fiorentina próbowała atakować, jednak nie potrafiła stworzyć dogodnych sytuacji strzeleckich. Groźnymi uderzeniami z dystansu popisywali się podopieczni Clarence’a Seedorfa. Najpierw z 25 metrów szczęścia próbował Sulley Muntari. Po chwili Neto próbował zaskoczyć Taarabt.

Druga odsłona mogła przynieść wyrównujące trafienie gospodarzy. W dogodnej sytuacji znalazł się niepilnowany Matri. Napastnik Fiołków posłał jednak piłkę nad poprzeczką. Obie drużyny nie forsowały tempa gry. Z amoku zbudził wszystkich Mario Balotelli. Po rzucie wolnym z 20 metrów Włoch precyzyjnym strzałem nie dał szans Neto. W 68. minucie na boisku zameldował się Rafał Wolski. Polak zmienił prawego obrońcę gospodarzy Nenada Tomovicia. Mimo zmian Fiołkom nie udało się odwrócić losów spotkania. Przez 90. minut nie zdołali oni zagrozić bramce Abbiatiego. Skuteczny Milan wygrał ostatecznie 2:0, czym przełamał złą passę ostatnich ligowych występów.

W pozostałych spotkaniach Juventus po dwóch golach Carlosa Teveza pokonał w Turynie Parmę 2:1. Wspaniała pierwsza połowa zapewniła Napoli wyjazdowe zwycięstwo nad ostatnią w stawce Catanią.

Fiorentina – AC Milan 0:2 (0:1)