Rajd Polski. Dobra jazda Kubicy, Ogier prowadzi

Po dwóch sobotnich odcinkach specjalnych mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) jest liderem 71. Rajdu Polski, siódmej rundy mistrzostw świata. Robert Kubica plasuje się na 8. pozycji.

W nocy z piątku na sobotę załogi jadące w rajdzie nie miały wiele czasu na wypoczynek. Rywalizacja na Mikołajki Arenie zakończyła się po godzinie 23.00, a pierwszy sobotni OS ruszał dokładnie o 8.00 rano. Już przed 7.00 Mikołajki zbudziły uruchamiane w parku maszyn silniki rajdówek.

Pierwszą sobotnią próbę – OS Chmielewo 1 o długości 6,8 km wygrał Mikkelsen. Drugi czas, gorszy o 0,4 s, zanotował Ogier, a trzeci Norweg Mads Oestberg (Citroen DS3 WRC) – strata 3,9 s. Kubica miał siódmy rezultat, stracił 5,6 s, a Krzysztof Hołowczyc 17. – strata 17,4.

„Tutaj można się ścigać, nawierzchnia odcinków jest twarda, nie ma kolein, takich, jakie były na Litwie. Tam organizatorom szyki pokrzyżowała pogoda, mam nadzieję, że w Mikołajkach nie będzie padało” – powiedział na mecie odcinka Mikkelsen.

Drugi sobotni odcinek – Stare Juchy 1 (14,4 km) padł łupem Oestberga, drugi był Ogier ze strata 3,2 s, a lider Mikkelsen dopiero ósmy. Norweg stracił do Ogiera ponad 12 s i spadł w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce, Kubica jest nadal ósmy.

Krzysztof Hołowczyc miał na drugim sobotnim OS-ie problemy, zajął na nim 18. miejsce i w klasyfikacji generalnej jest 16., ze stratą ponad 4 minut do lidera.

„W pewnym momencie wpadłem w potężną dziurę, której nie miałem w opisie. Samochód się zresetował, musiałem go rozpędzać praktycznie od zera i sporo straciłem. Takie dziury powinny być chyba zasypane, aby nie uszkodzić tych bardzo drogich +zabawek+” – powiedział olsztynianin na mecie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl