Puchar Włoch. Viola na kolanach, Stara Dama w finale

Juventus Turyn pewnie pokonało na wyjeździe ACF Fiorentinę 3:0, co tym samym zapewniło jej awans do finału Pucharu Włoch. Bramki dla gości zdobyli Alessandro Matri, Roberto Pereyra i Leonardo Bonucci. W 87. minucie za brutalny faul z boiska wyrzucony został Alvaro Morata.

Już w 4. minucie Mohamed Salah strzelił bramkę dla Fiorentiny, jednak arbiter dzisiejszego spotkania nie uznał gola, ponieważ jego zdaniem Egipcjanin faulował jednego z defensorów Juventusu. Kilkanaście minut później na prowadzenie wysunęła się Stara Dama. Alessandro Matri strzałem z bliskiej odległości pokonał Neto. Po tej akcji szturm na bramkę Marco Storariego rozpoczęli piłkarze Violi. Z ich ataków nie wyszło nic efektywnego, a to zemściło się utratą kolejnego gola, na minutę przed końcem pierwszej połowy. Roberto Pereyra wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy, który „wypluł” piłkę przed siebie po niegroźnym strzale Alvaro Moraty i umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej części spotkania pierwsi do ataku ruszyli zawodnicy Vincenzo Montelli. Mohamed Salah starał się zagrozić bramce Storariego w 48. minucie. Na nieszczęście gospodarzy piłka nie trafiła w światło bramki. W odpowiedzi Roberto Pereyra mocnym strzałem próbował zaskoczyć Neto. Brazylijski bramkarz fenomenalną paradą wybił piłkę na rzut rożny. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Claudio Marchisio. Centra Włocha dotarła do Leonardo Bonucciego, który bez problemów trafił do siatki rywali.

Po trzeciej straconej bramce miejscowi zaatakowali Juve z większym impetem. Te próby przyjezdni powstrzymywali faulami i robili to bardzo skutecznie. W 86. minucie jedno z nieczystych zagrań Starej Damy zakończyło się faulem w odległości ponad dwudziestu metrów od bramki gości. Alessandro Diamanti próbował zaskoczyć mocnym strzałem golkipera Juve, jednak Włoch był dzisiaj w znakomitej formie i pewnie złapał futbolówkę. Chwilę później Fiorentina miała już przewagę jednego zawodnika. Boisko za brutalny faul musiał opuścić Alvaro Morata. Miejscowi w końcowych minutach starali się jeszcze zaskoczyć mistrzów Włoch. Długo rozgrywali piłkę, ale to nie przyniosło rezultatu w postaci strzelonej bramki.

Juventus pokazał dzisiaj dojrzalszy futbol i wygrał z Fiorentiną 3:0, a w dwumeczu 4:2. Teraz czeka na rywala, z którym zmierzy się w finale Pucharu Włoch, a będzie nim lepszy z pary SSC Napoli – Lazio Rzym.