Puchar Hopmana: Polska para rozpoczęła od zwycięstwa!

W pierwszym meczu rozgrywanego w Australii tenisowego Pucharu Hopmana Polska nie dała szans Włochom. Nasi reprezentanci wygrali wszystkie spotkania, zwyciężając ostatecznie 3:0. Zarówno Agnieszka Radwańska, jak i Grzegorz Panfil w całym meczu nie stracili nawet seta.

Pierwsza na twardych kortach Burswood Dome pojawiła się Radwańska. Najlepsza polska tenisistka pewnie pokonała Favię Panettę 6:2, 6:2. Zdecydowanie bardziej zacięta była pierwsza odsłona spotkania. To w niej Polka przy stanie 2:2 najpierw na przewagi obroniła własny serwis, by później również na przewagi przełamać podanie rywalki. W następnym secie Panetta nawet na chwilę nie zagroziła triumfowi Radwańskiej.

Bardziej wyrównane było spotkanie mężczyzn, gdzie naprzeciwko siebie stanęli Grzegorz Panfil i Andreas Seppi. Zdecydowanym faworytem meczu był Włoch, jednak o ostatecznym zwycięstwie Polaka przesądziła zarówno jego dobra postawa, jak i kontuzja Seppiego. Pierwszy set rozpoczął się dobrze dla Panfila. Zawodnik już w pierwszym gemie przełamał podanie Włocha. Rywalowi udało się w końcu doprowadzić do wyrównania, jednak przy stanie 2:2 górą znowu okazał się Polak. Panfil po raz kolejny przełamał Seppiego, a zdobytego prowadzenia nie oddał już do końca seta, zwyciężając 6:4. W drugiej odsłonie przy stanie 2:2 Włoch skreczował, a Polacy w całym spotkaniu objęli prowadzenie 2:0.
Mecz miksta był tylko formalnością. Po wycofaniu się Seppiego, na korcie zastąpił go Oliver Anderson. Również tym razem lepszy okazał się duet Radwańska/Panfil, wygrywając 6:2, 6:1. Polacy ani razu nie stracili własnego podania, wielokrotnie przełamując rywali.

Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiej pary 3:0. W grupie A nasi tenisiści zmierzą się jeszcze z Australią i Kanadą. W tegorocznym turnieju Polacy rozstawieni są z nr 1, jednak do Perth nie pojechał Jerzy Janowicz. Puchar Hopmana uważany jest za nieoficjalne międzynarodowe mistrzostwa świata par mieszanych. Do wielkiego finału awansują tylko zwycięzcy grup.

Polska – Włochy 3:0

A. Radwańska – F. Panetta 6:2 6:2
G. Panfil – A. Seppi 6:2 2:2 (krecz Włocha)
Radwańska/Panfil – Panetta/Anderson 6:2 6:1